Го претепале и му украле 15.000 денари од џеб | Правдико

Правдико

   

Го претепале и му украле 15.000 денари од џеб

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Момче од Битола, во четвртокот било пресретнато на улица во Битола, од двјаца напаѓачи кои го претепале и му ги украле парите од џеб.

kradec20nova

Имено, како што пријавил утрото во полиција, А.Ќ. (26) од Битола, тој ден, околу 04.30 часот на ул. „Партизанска“ му било извршено разбојништво од страна на две непознати лица. Сторителите му се доближиле од позади грб, по што едно од лицата го удрило со тврд предмет во пределот на главата и тој паднал на земја. Кога се обидел да стане, повторно бил удрен во пределот на лицето. Додека лежел на земја сторителите извршиле пребарување во џеповите од каде му одзеле 15.000 денари, по што побегнале од местото.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на случајот.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико