Го украле сефот од поштата во Вевчани и го оставиле на улица | Правдико

Правдико

   

Го украле сефот од поштата во Вевчани и го оставиле на улица

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Ноќта помеѓу 5 и 6 јануари се случил обид за кражба во локалната пошта во Вевчани.

posta-vevcani

Крадците ја скршиле решетката и ја обиле влезната врата, по што го одзеле сефот, во кој, неофицијално, имало околу 70.000 денари.

Инцидентот се случил околу 2 часот по полноќ, но, за среќа, крадците не успеале во намерата затоа што ги слушнал соседот, по што во паника го оставиле сефот на улица и избегале со возилото кое било паркирано во непосредна близина.

Полицијата направила увид и се прават напори да се откријат сторителите.

Извор: Мета

Препорачуваме

Партнери на Правдико