Годишен извештај на Мрежата за заштита од дискриминација | Правдико

Правдико

   

Годишен извештај на Мрежата за заштита од дискриминација

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

mreza-za-zastitaОвој извештај се однесува на работењето на Мрежата за заштита од дискриминација во изминатата година. Главната цел на извештајот е да даде информација за остварувањето на заштитната функција на телата за еднаквост и заштита од дискриминација, преку презентација на начинот на кој е постапувано во однос на претставките што членките на Мрежата ги обработуваа во изминатата година.

Извештајот може да го преземете на следниов линк

Препорачуваме

Партнери на Правдико