Голема антитерористичка акција на турската полиција во Истанбул | Правдико

Правдико

   

Голема антитерористичка акција на турската полиција во Истанбул

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Голема антитерористичка акција извршуваат силите на турската полиција во Истанбул, јавуваат локални медиуми. Се вршат проверки во канцеларии во различни делови од градот.

Turkish Gendarmerie Anti-Terror teams (4)
Во операцијата поддржана и од воздух со хеликоптер, учествуваат тимови за борба со тероризам и специјалци.

Медиумите јавуваат дека операцијата е насочена кон екстремистичката Револуционерна партија и фронт за народно ослободување.

Партнери на Правдико