Голема полициска акција во Србија, на мета педофилите | Правдико

Правдико

   

Голема полициска акција во Србија, на мета педофилите

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Српската полиција, како што пренесува Б92, на целата територија на Србија, спроведува голема акција на апсење на педофили.

Акцијата Армагедон, според белградските медиуми, започнала уште во понеделникот и  досега се уапсени три осомничените лица.

Агенцијата Бета јавува дека полицијата во Баина Башта го уапсила М.Ѓ.(20), кој во текот на февруари сексуално злоставувал 13-годишно малолетно девојче.

На притворениот му е одреден 48-часовен притвор.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико