Голема зделка: Кој ќе ги осигура зградите и автомобилите на Министерството за правда | Правдико

Правдико

   

Голема зделка: Кој ќе ги осигура зградите и автомобилите на Министерството за правда

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Министерство за правда распиша оглас за набавка на услуга за осигурување на градежни објекти на Министерство за правда на ул. „Никола Вапцаров” бр.7 и на ул.„Димитрие Чуповски“ бр.9, како и целокупната опрема во објектите на Министерство за правда во Скопје на ул. „Димитрие Чуповски” бр.9 и на ул. „Никола Вапцаров” бр.7 Скопје според спецификација, како и осигурување на автомобили во сопственост на Министерство за правда на Република Македонија.

Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 1.200.000 денари, а главен критериум за доделување на договорот е најниската цена.

Извор: еМагазин

Препорачуваме

Партнери на Правдико