Гостиварец дал пари на две лица за операција, а тие му ветиле награда | Правдико

Правдико

   

Гостиварец дал пари на две лица за операција, а тие му ветиле награда

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Шеесетгодишен гостиварец пријавил дека бил измамен од две непознати лица, од кои едното лице му побарало пари за операција на неговата сопруга и му ветил награда од 500 евра кога ќе ги подигне парите.

Оштетниот му дал 13 000 денари и 50 евра, а како гаранција дека ќе се вратат му бил даден часовник. Двајцата заминале и не се вратиле, а откако сфатил дека го измамиле, пријавил во полиција.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на случајот.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико