Гостиварец фатен со 1.600 петарди | Правдико

Правдико

   

Гостиварец фатен со 1.600 петарди

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На гостиварската улица Борче Јовановски, вчера, во попладневните часови, бил приведен 49-годишен гостиварец со иницијали Б. А.

Како што информираат од МВР, при преглед во неговата монтажна барака биле пронајдени речиси 1.600 разновидни петарди и други пиротехнички средства.

Тој бил задржан во Полициската станица Гостивар и по целосно документирање на случајот, ќе му биде изготвена пријава за недозволено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материи.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико