Гостиварец пазарел со фалсификувани банкноти од 50 евра | Правдико

Правдико

   

Гостиварец пазарел со фалсификувани банкноти од 50 евра

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Жител на гостиварското село Чегране пазарел со фалсификувани банкноти од 50 евра во аптека и маркети.

Според информациите на МВР, полицијата вчера го привела А. С. (54) поради постоење основи на сомнение дека извршил кривично дело фалсификување пари.

Toj во три наврати во аптека и во два маркета пуштил во оптек фалсификувани банкноти од 50 евра.

Од МВР велат дека се преземаат мерки за расчистување и документирање на случајот по што против А. С. ќе биде поднесена соодветна пријава.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико