Гостиварец силувал малолетна девојка | Правдико

Правдико

   

Гостиварец силувал малолетна девојка

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Гостиварското основното јавно обвинителство поведе постапка против 31-годишен гостивараец, за кој постои сомнение дека силувал девојка на возраст од 17 години.

Осомниениот на 27 месецов со употреба на сила и закана по животот на девојката извршил обљуба врз неа.

По предлог од јавниот обвинител, Основниот суд Гостивар на осомничениот му определил притвор во траење од 30 дена.​

Извор: Макфакс

Партнери на Правдико