Грабеж во банка во Охрид | Правдико

Правдико

   

Грабеж во банка во Охрид

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Грабеж предмалку бил пријавен во филијалата на банката „Силк роуд“ во Охрид, дознава „Макфакс“.

Од охридската полиција потврдуваат дека се случил грабеж во банката којашто се наоѓа во центарот на градот. Полициски екипи се на местото на настанот. По увидот се очекуваат повеќе детали за грабежот.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико