Граѓани се жалат дека некој им ги испразнил сефовите во Шпаркасе банка | Правдико

Правдико

   

Граѓани се жалат дека некој им ги испразнил сефовите во Шпаркасе банка

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Петмина граѓани пријавиле во СВР Скопје дека им недостигаат пари и предмети што ги чувале во сефови во објект на Шпаркасе банка во Скопје, информираат од МВР.

Веднаш по добиената пријава, известен е јавен обвинител и се преземаат мерки и активности за расчистување на случајот.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико