Граѓанскиот суд в четврток ги отвора вратите за граѓаните | Правдико

Правдико

   

Граѓанскиот суд в четврток ги отвора вратите за граѓаните

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

По повод Европскиот ден за граѓанска правда, Основниот суд Скопје II Скопје, организира отворен ден за граѓаните, со цел истите поблиску да се запознаат со начинот на остварување на нивните права во судските постапки, соопштуваат од судот.

Настанот, се додава во нивното соопштение ќе се одржи во четврток, во свечена сала на Врховен суд, со почеток во 10:00 часот.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико