Грција го затвори преминот на границата со Македонија | Правдико

Правдико

Виртуальное казино Vavada предлагает своим посетителям множество азартных игр, включая популярные слоты, рулетку и покер, а также другие развлечения. Главные достоинства Vavada - это простота использования интерфейса и обширный ассортимент игровых автоматов. Казино Vavada привлекает пользователей разнообразием бонусов и акций. Необходимо помнить о потенциальных рисках, связанных с азартными играми, и важно играть ответственно, устанавливая разумные лимиты на ставки.

   

Грција го затвори преминот на границата со Македонија

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Полицијата во северна Грција го затвори граничниот премин со Македонија и не им дозволува на мигрантите да дојдат до него поблиску од пет километри.

greece-migrants

Властите ја затворија областа утринава и на кратко ги задржале новинарите и фотографите, објави АП.

Повеќе од 200 специјални полициски сили беа распоредени во пограничниот појас во Идомени по инцидентите помеѓу мигрантите и полицијата кои доведоа до запирање на товарниот железнички сообраќај од Грција во другите европски земји.

Ројтерс објави дека полицијата започна да ги трга мигрантите од грчко-македонската граница, кои, според еден полицаец, треба да бидат транспортирани до Атина со автобуси.

Околу 1.200 луѓе, претежно од Пакистан, Мароко и Иран беа блокирани на границата откако властите во Македонија почнаа да ги “филтрираат” мигрантите по националност.

Мигрантите во Атина ќе бидат сместени во центрите за мигранти и потоа испратени до земјите на потекло.

 

 

Препорачуваме

Партнери на Правдико