Хелсиншки го објави мартовскиот извештај за состојбата со човековите права во РМ | Правдико

Правдико

   

Хелсиншки го објави мартовскиот извештај за состојбата со човековите права во РМ

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

human-rights-day-10thdecember_101212Месечниот извештај за состојбата со човековите права во Република Македонија за март 2015 година ги опфаќа темите: Средношколски и наставнички пленум, Граѓанска иницијатива „Го сакам ГТЦ“, Случај “Музеј на Македонија„, Случај  Трикратно убиство во Кавадарци, Случај Јадранка Костова, Говор на омраза.

Месечниот извештај може да го преземете на следниов линк

Препорачуваме

Партнери на Правдико