Хелсиншки: Месечен извештај за состојбата со човековите права во РМ | Правдико

Правдико

   

Хелсиншки: Месечен извештај за состојбата со човековите права во РМ

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

box3Месечниот извештај за состојбата со човековите права во Република Македонија за февруари 2015 година ги опфаќа темите: Противзаконско прислушкување, Студентски и професорски пленум, Иницијатива против законските измени за хонорарците, Закон за Советот за утврдување на факти и покренување на  постапка за утврдување одговорност за судија, Фондот за здравствено осигурување не ги штити правата на осигурениците, Повратно дејство на правилник на штета на граѓаните и Продолжува неефикасната заштита на жртвите на семејно насилство.

Месечниот извештај можете да го преземете на следниов линк  

Препорачуваме

Партнери на Правдико