Хероин прoнајден при проверка на автомобил за време на полицискиот час | Правдико

Правдико

   

Хероин прoнајден при проверка на автомобил за време на полицискиот час

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Синоќа, во 21 часот и 40 минути на улицата „Братство Единство“ во Кичево, полициски службеници при контрола, пронашле хероин во автомобил на 42-годишен кичевец.

Како што информираат од МВР, полициската екипа извршила преглед во автомобилот „опел корса“, а по пронаоѓање на дрогата, 42-годишниот возач бил уапсен.

По целосно документирање на случајот против приведениот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико