Идентификуван е и третиот напаѓач од Лондон | Правдико

Правдико

   

Идентификуван е и третиот напаѓач од Лондон

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Британската полиција го идентификуваше и третиот напаѓач од Лондон.

Се работи за 22-годишниот Јусуф Загби, италијански државјанин со мароканско потекло, кој живеел во источниот дел на Лондон, пренесува Ројтерс.

Во соопштението на полицијата се вели дека Загба до сега не бил предмет на интересирање на полицијата или на домашната шпионска агенција МИ5“.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико