Инспекторатот со акција за отстранување на нелегалните продавачи во Чаир | Правдико

Правдико

   

Инспекторатот со акција за отстранување на нелегалните продавачи во Чаир

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Општинскиот инспекторат на Општина Чаир во соработка со инспекторатот на Град Скопје и Министерството за внатрешни работи спроведоа акција за отстранување на нелегалните продавачи од тротоарите на улиците Кемал Сејфула и Лазар Трповски, и јавната површина во близина на пазарот во Чаир.

„Слободното движење на граѓаните на јавните површини и градењето  легална и достојна конкуренција се неспорни приоритети“, информираат од општината.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико