Инспекторите и полицијата растурија свадба со 120 гости во Гостивар | Правдико

Правдико

   

Инспекторите и полицијата растурија свадба со 120 гости во Гостивар

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Свадба со 120 гости била организирана вчера во угостителски објект во селото Добридол, Гостиварско.

Полициски службеници во содејство со Државен пазарен инспекторат излегле на местото на настанот и објектот е затворен.

Од полицијата велат дека ќе следат соодветни поднесоци.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико