Инцидент на Клиниката за радиологија поради презакажан „Мој термин“ | Правдико

Правдико

   

Инцидент на Клиниката за радиологија поради презакажан „Мој термин“

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Вчера околу 15 часот на Клиниката за радиологија, во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ во Скопје, 46-годишниот И.И. револтиран бидејќи му бил пресакажан рокот за „Мој термин“ почнал да го навредува персоналот, а потоа нападнал болничар и го искршил стаклото од вратата во ходникот, соопшти полицијата.

urgenten-860x680

Како што информираат оттаму, по инцидентот веднаш интервенирало обезбедувањето на Клиниката.

Лицето било приведено во полициската станица во Кисела Вода, а од МВР информираат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Извор: Мета

Препорачуваме

Партнери на Правдико