Исчезна штитеничка од Домот за деца без родители „11 Октомври“ | Правдико

Правдико

   

Исчезна штитеничка од Домот за деца без родители „11 Октомври“

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Седумнаесетгодишно девојче е пријавено за исчезнато од Домот за деца без родители „11 Октомври“ во Скопје.

Според информациите на МВР, пред два дена, на 18 август, воспитувачка во Домот пријавила дека 17-годишно девојче, штитеник на домот, излегло и не се вратило.

Полицијата презема мерки за пронаоѓање на девојчето.

Извор: Макфакс

Партнери на Правдико