Исчезнаа девојка и жена од Скопје, пронајден исчезнат тинејџер од село Младо Нагоричане | Правдико

Правдико

   

Исчезнаа девојка и жена од Скопје, пронајден исчезнат тинејџер од село Младо Нагоричане

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Вчера во полициската станица во Чаир се пријавени две исчезнати скопјанки.

Скопјанец вчера во полициска станица во Чаир пријавил дека исчезнала неговата 17-годишна ќерка.

Во истата полициска станица, доцна синоќа син пријавил дека во текот на денот од дома во непознат правец се оддалечила неговата мајка И.Б. (68) од Скопје.

МВР информира дека тинејџерот од село Младо Нагоричане, кој три дена беше пријавен за исчезнат, синоќа во 20 часот бил пронајден во „Сити мол“ во Скопје.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико