Исчезнаа две сестри од Пробиштип | Правдико

Правдико

   

Исчезнаа две сестри од Пробиштип

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Жител на Пробиштип вчера пријавил во полиција дека неговите две ќерки два дена не се вратиле дома и дека не знае каде се.

Според информациите на МВР, вчера околу 19:45 часот во Полициската станица Пробиштип М.Т.(55) пријавил дека во саботата, 14 јули, неговите две ќерки, Н.Т.(19) и другата ќерка на возраст од 16 години, излегле од дома и не се вратиле.

Од МВР велат дека се преземаат мерки за пронаоѓање на лицата.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико