Исчезнаа мајка и едногодишно дете во Скопско | Правдико

Правдико

   

Исчезнаа мајка и едногодишно дете во Скопско

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На 21 август 2017 година во ПО Петровец, Б.Д. (22) од село Петровец, Скопско, пријавил дека на 19 август 2017 година од домот во непознат правец се оддалечила неговата невенчана сопруга А.А. (24) заедно со нивното едногодишно дете.

Пријавувачот посочи дека исчезнатата е со нарушено ментално здравје.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицата.

Извор: Макфакс

 

Препорачуваме

Партнери на Правдико