Исчезнато девојче од Битола пронајдено во интернет-кафе | Правдико

Правдико

   

Исчезнато девојче од Битола пронајдено во интернет-кафе

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Малолетничка од Битола вчера била пронајдена по три дена откако нејзината мајка ја пријавила за исчезната.

Од МВР соопштија дека таа била пронајдена во интернет-кафе на улица Елпида Караманди во Битола.

„Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Битола ја пронашле А.М.(14) од Битола, која на 5 јануари од нејзината мајка беше пријавена за исчезната“, соопштија од МВР без да наведат повеќе детали за случајот.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико