Испитни прашања за новоизбраните судии поротници | Правдико

Правдико

   

Испитни прашања за новоизбраните судии поротници

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Согласно член 42 став 4 од Законот за судовите (,,Службен весник на Република Македонија’’ број 58/2006, 35/2008 и 150/2010), Академијата за судии и јавни обвинители „Павел Шатев“ на својата Веб страна ги објавува испитните прашања наменети за новоизбраните судии поротници кои по завршувањето на специјализираните обуки ќе полагаат испит за поротници.

Испитни прашања можете да ги преземете ТУКА

Партнери на Правдико