Испратено барањето за екстрадиција на Игор Спасов | Правдико

Правдико

   

Испратено барањето за екстрадиција на Игор Спасов

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Северна Македонија и официјално побара екстрадиција на лицето Игор Спасов, соопшти Министерството за правда.

„Во текот на вчерашниот ден, по комплетирањето на документацијата, барањето е испратено до бугарските власти кои понатаму ќе постапуваат по истото“, се наведува во соопштението од министерството.

Барањето за екстрадиција го потпиша министерот за правда Бојан Маричиќ.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико