Испукан проектил завршил во гаража каде што биле паркирани возила на Итната помош | Правдико

Правдико

   

Испукан проектил завршил во гаража каде што биле паркирани возила на Итната помош

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Непознато лице во Гостивар испукало проектил од огнено оружје кое завршило на подот помеѓу две возила од Итната медицинска помош во кругот на Медицинскиот центар Гостивар.

Полицијата соопшти дека зрното од проектилот ја пробило настрешницата од гаражата што се користела за паркирање на возилата.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико