Истанбул: Еден загинат во експлозија на метро-станица | Правдико

Правдико

   

Истанбул: Еден загинат во експлозија на метро-станица

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Едно лице загина, а неколку се повредени при експлозија на истанбулската метро-станица Бајрампаша, јавува локалната телевизија „Хабер Турк“.

istanbul

Корисниците на социјалните мрежи објавија разни фотографии од евакуацијата на метро-станицата, додека локалните медиуми јавуваат дека возовите се сопрени.

Според извештаите на турските медиуми, не станува збор за терористички напад, туку за експлозија на трансформатор за струја.

Извор: Мета

Препорачуваме

Партнери на Правдико