Истепан службеник во Центарот за социјални работи во Гостивар | Правдико

Правдико

   

Истепан службеник во Центарот за социјални работи во Гостивар

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Гостиварецот Р.Т. (62) пријавил дека во ходникот на Центарот за социјални работи во Гостивар, каде што бил вработен, Д.Ѓ. (19) од с.Леуново почнал да му вика, да му се заканува, по што и физички го нападнал удирајќи го со тупаници по грбот и телото.

Набргу се вмешале други вработени во Центарот за социјални работи и го спречиле Д.Ѓ. да продолжи со нападот. Тој бил лишен од слобода, а по целосното расчистување и документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико