Истрага за обид за убиство во канцеларија на извршител од Гевгелија | Правдико

Правдико

Виртуальное казино Vavada предлагает своим посетителям множество азартных игр, включая популярные слоты, рулетку и покер, а также другие развлечения. Главные достоинства Vavada - это простота использования интерфейса и обширный ассортимент игровых автоматов. Казино Vavada привлекает пользователей разнообразием бонусов и акций. Необходимо помнить о потенциальных рисках, связанных с азартными играми, и важно играть ответственно, устанавливая разумные лимиты на ставки.

   

Истрага за обид за убиство во канцеларија на извршител од Гевгелија

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Основното јавно обвинителство Гевгелија донесе наредба за истрага против едно лице, поради сомнение дека сторило обид за убиство.

Осомничениот на 29 октомври годинава, во канцеларија на извршител во Гевгелија, со умисла се обидел да убие две лица со кои се сретнал по претходен договор, за регулирање на начинот и рокот на исплата на негов долг.

Додека траело излагањето на адвокатот (еден од оштетените), осомничениот ја затворил вратата од канцеларијата, извадил пиштол и го вперил во доверителот – лицето кон кое го имал долгот.

По реакција на адвокатот, осомничениот го вперил пиштолот и кон него, но адвокатот успеал да ја фати раката на осомничениот и да го насочи пиштолот кон подот, по што настанала турканица и борење по подот.

Во меѓувреме, другиот оштетен и вработените од извршителската канцеларија ја напуштиле просторијата. Додека траела борбата, осомничениот со левата рака се обидел да го репетира пиштолот.
Откако оштетениот адвокат му ветил на осомничениот дека нема да го пријават, борбата престанала и осомничениот го напуштил местото на настанот.

Основниот суд Гевгелија, по предлог на обвинителството, на осомничениот му определил притвор во траење од 30 дена.​

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико