Италијанец нареди убиство на педофилот поради кој неговата ќерка изврши самоубиство | Правдико

Правдико

   

Италијанец нареди убиство на педофилот поради кој неговата ќерка изврши самоубиство

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Џузепе Матарацо (45) беше убиен во јули минатата година во италијанскиот град Фрасу Телисино, 35 километри оддалечен од Неапол.

Непосредно пред убиството излегол од затвор каде што поминал 11 години за сексуална злоупотреба на две тинејџерки, а полицијата се сомнева дека убиството било нарачано од таткото на една од жртвите, пишува „Дејли мејл“.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико