Иванов го достави документот за мандатот и до Собранието | Правдико

Правдико

   

Иванов го достави документот за мандатот и до Собранието

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Претседателот Ѓорге Иванов, одлуката за доделувањето на мандатот на лидерот на СДСМ Зоран Заев, ја достави и до Собранието.

Препорачуваме

Партнери на Правдико