Иванов помилува 16 лица за Нова година | Правдико

Правдико

   

Иванов помилува 16 лица за Нова година

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Претседателот на државата одлучи да помилува 16 осудени лица, а по повод новата 2019. Во одлуката пишува дека делумно се ослободуваат од натамошно извршување на казната затвор 16 лица во различно времетраење од 2 до 6 месеца.

Осудените се oд Битола, Валандово, Скопје, Ресен, Неготино, Струмица, Радовиш, Гостивар… Во одлуката објавена „Службен весник“, нема целосно ослободување на осудените лица.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико