Изјава од специјалниот Јавен обвинител Катица Јанева | Правдико

Правдико

   

Изјава од специјалниот Јавен обвинител Катица Јанева

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Денес, 15.08, специјалната Јавна обвинителка Катица Јанева изјави дека во периодот што следи ќе има зголемена фреквенција на лица во СЈО. Прочитајте ја изјавата во целост:

sjo

„ Во периодот што следи ќе има зголемена фреквенција на лица во ова Јавно Обвинителство. Согласно Законот за кривичната постапка, лицата кои се повикуваат ќе бидат од корист со нивните сознанија за разјаснување на околности по повод сите постапки кои се отворени во овој период. Постапките се однесуваат на досега објавените и необјавени неовластено прислушкувани разговори. Заради тајноста на предистражната постапка, поконкретни детали нема да се откриваат.“, кажа денес специјалната Јавна обвинителка Катица Јанева.

Препорачуваме

Партнери на Правдико