Измамник на лажна страница на Министерство за здравство продава кремови | Правдико

Правдико

   

Измамник на лажна страница на Министерство за здравство продава кремови

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Министерството за здравство информира дека се лажни информациите на следната веб страница:   http://health365.services/go/click.php?key=m8jqrblwr8y07sxam2h7

Станува збор за злоупотреба на логото, како и името на докторот наведен во рекламата. Министерството за здравство во соработка со ДСЗИ веќе презема активности за идентификување на изворот и уште еднаш напоменуваме дека не станува збор за официјална веб-страница на Министерството.

Исто така, за оваа злоупотреба е информирано и Министерството за внатрешни работи, велат од Министерството за здравство.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико