Измена во образецот ,,Известување за пречекорување на законски рокови за плаќање на обврски" | Правдико

Правдико

   

Измена во образецот ,,Известување за пречекорување на законски рокови за плаќање на обврски”

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

ujpСо цел поедноставување на исполнување на законска обврската на нотарите согласно Законот за финансиска дисциплина, Управата за јавни приходи изврши измена на образецот „Известување за пречекорување на законски рокови за плаќање на обврски“ (УЈП-ДИ-З.2-03).

Изменетиот образец Известување УЈП-ДИ-З.2-03/2 е објавен на веб страницата на УЈП (кликниhttp://www.ujp.gov.mk/mk/obrasci/opis/155) и важи од 16.02.2015 година.

Извор:УЈП

Препорачуваме

Партнери на Правдико