Измени во Моделите на договори за јавни набавки | Правдико

Правдико

   

Измени во Моделите на договори за јавни набавки

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

esjn1__

Ве известуваме дека Бирото за јавни набавки изврши измени во Моделите на договори објавени на веб-страната.

Измените се однесуваат на делот од договорите кој се однесува на решавање на спорови. Новите модели на договори можете да ги преземете на следниот ЛИНК

–ПРАВДИКО–

Препорачуваме

Партнери на Правдико