Измените на законот за ДДВ и центарот за деца со аутизам на владина седница | Правдико

Правдико

   

Измените на законот за ДДВ и центарот за деца со аутизам на владина седница

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Владата на денешната седница ќе ги разгледа предлог-измените на Законот за данокот на додадена вредност и на Законот за Академијата за судии и јавни обвинители, соопшти владината прес-служба.

Од таму информираат дека на предлог на Министерството за труд и социјална политика ќе бидaт разгледани и Предлог-измените на Законот за заштита на децата и Информацијата за изградба на дневен центар за деца со аутизам.

Извор: Радио Слободна Европа

Препорачуваме

Партнери на Правдико