Известување во врска со состанокот за Законот за нотаријат | Правдико

Правдико

   

Известување во врска со состанокот за Законот за нотаријат

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На денешниот работен состанок по повод Законот за нотаријат кој се одржа во Министерството за правда и кој претставува продолжување на иницијалниот состанок што на 13.03.2018 се одржа во Владата на РМ, претседателот на Адвокатската комора на РМ, г. Никола Додевски, повторно во писмена форма ги достави предлозите на АКРМ за задржување на учеството на адвокатите во сите постапки.

Со цел проучување на предлозите на АКРМ од страна на останатите инволвирани страни, состанокот се одложи за 22.03.2018 (четврток).

Препорачуваме

Партнери на Правдико