Извршена и четврта егзекуција во Арканзас | Правдико

Правдико

   

Извршена и четврта егзекуција во Арканзас

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Сојузната американска држава Арканзас во само една недела егзекутира и четврт затвореник.

Кенет Вилијамс беше еден од осумината кои беа најавени дека ќе бидат погубени во рок од 11 дена, кога до крајот на април ќе истече дејството на смртоносната инјекција, потребна за извршување на смртната казна.

38-годишниот Вилијамс служеше доживотна казна затвор за неколку убиства и бегство од затвор.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико