Јанакиески по распитот во СЈО: Давав исказ за потпишан договор од моја страна, кој е предмет на истрага | Правдико

Правдико

   

Јанакиески по распитот во СЈО: Давав исказ за потпишан договор од моја страна, кој е предмет на истрага

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Екс-министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески, рече дека во СЈО бил повикан на распит  бидејќи ставил потпис на договор кој е предмет на истрага.

Тој вели дека СЈО покажувало дека е преставништво на СДСМ, а за да го докаже спротивното, според него, ова обвинителство требало да почне со работа на случаи кои се поврзани со лица од СДСМ.

Јанакиески вели дека не е случајно одбран токму овој ден за распит бидејќи во исто време се појавиле и реформатори на ВМРО-ДПМНЕ. Откако го изјави ова, екс-министерот одби да одговара на други новинарски прашања.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико