Јанакиески: Забрани му на професорот по физичко да оди на работа, треба да оди од врата на врата | Правдико

Правдико

   

Јанакиески: Забрани му на професорот по физичко да оди на работа, треба да оди од врата на врата

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На денешното судско рочиште за предметот „Титаник“, на кое се слушаа бомбите, ексминистерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески, му се јавува на градоначалник за да организира професорот по физичко образование Ѓорѓи Димитров да не оди на работа за да врши партиски активности.

„Да му забраниш на професорот по физичко да оди на работа. Речи му Валандово да не го гледаш до изборите. Треба да оди од врата на врата”, му вели Јанакиески на соговорникот. На тоа соговорникот се согласува и вели дека ќе ја среди работата.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико