Јанева дала налог за истражување на „бомбите“ на „Ел Чека“ | Правдико

Правдико

   

Јанева дала налог за истражување на „бомбите“ на „Ел Чека“

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Шефицата на СЈО, Катица Јанева денеска изјави дека дала налог да се истражат „бомбите“ што беа објавени деновиве на Фејбук профилот „Ел Чека“. Таа истакна и деканема информации од каде се обезбедени разговорите.

Јанева за време на сесија за правосудството во Клубот на пратениците посочи и дека СЈО има дел од „бомбите“ кои ги објавил „Ел Чека“. Според неа, не може да гарантира дали бомбите се од СЈО затоа што во овој момент, како што порача, тоа се истражува.

Извор: Радио Слободна Европа

Препорачуваме

Партнери на Правдико