Jaнева: Одлучив да не отворам предмет за проектот „Скопје 2014“ | Правдико

Правдико

   

Jaнева: Одлучив да не отворам предмет за проектот „Скопје 2014“

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Има многу предмети кои можеби требало да бидат отворени, но не се отворени, рече Јанева на денешната прес-конференција пред новинарите.

Таа одговори дека одлучила да не отвори предмет за случајот „Скопје 2014“.

„Не одлучив да го отворам Скопје 2014 кој е многу голем предмет“.

Нашата работа трае, потенцираше главната обвинителка.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико