Јанева повеќе нема да присуствува на Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците | Правдико

Правдико

   

Јанева повеќе нема да присуствува на Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева повеќе нема да присуствува на Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците.

katica-janeva

 

„Нема повеќе да присуствувам на расправата на седниците на Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците поради работни обврски. Штом ќе биде закажана пленарна седница, се разбира дека ќе присуствувам на истата.“ изјави Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева.

Од СЈО појаснуваат дека иако предмет на разгледување на седницата на Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците беше вториот шестмесечен извештај за работатата на ова Јавно обвинителство, сепак Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева транспарентно одговараше и на сите поставени прашања кои не беа поврзани со извештајот.

Препорачуваме

Партнери на Правдико