Јанева: Со Хан разговаравме за работата на СЈО, но не и за специјално судско одделение | Правдико

Правдико

Виртуальное казино Vavada предлагает своим посетителям множество азартных игр, включая популярные слоты, рулетку и покер, а также другие развлечения. Главные достоинства Vavada - это простота использования интерфейса и обширный ассортимент игровых автоматов. Казино Vavada привлекает пользователей разнообразием бонусов и акций. Необходимо помнить о потенциальных рисках, связанных с азартными играми, и важно играть ответственно, устанавливая разумные лимиты на ставки.

   

Јанева: Со Хан разговаравме за работата на СЈО, но не и за специјално судско одделение

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Разговаравме за проблемите со кои се соочувавме во минатото, изјави специјалната јавна обвинителка Катица Јанева по средбата со еврокомесарот за проширување и за добрососедска политика, Јоханес Хан, денеска во ЕУ-Инфоцентарот во Скопје.

katica-na-sredba-so-han-860x680

Јанева рече дека е задоволна од разговорот.

– Зборувавме и за тоа како ќе функционираме во иднина и на кој начин ќе го продолжиме нашето дејствување – изјави специјалната обвинителка.

Таа рече оти се надева дека Собранието, пред да се распушти, ќе ги донесе законите за олеснување на работата на СЈО.

На новинарско прашање дали со еврокомесарот Хан разговарале за формирање на специјално судско одделение во рамките на Основниот суд Скопје 1, Јанева одговори дека за тоа не станало збор за време на нивната 45-минутна средба.

Во моментов на разговор со Хан е лидерот на ДПА, Мендух Тачи. Претходно еврокомесарот разговараше со претставници на невладините организации и со премиерот Емил Димитриев.

Извор: Мета

Препорачуваме

Партнери на Правдико