„Јас внимавам“ кампањата за поголема свесност и безбедност во сообраќајот | Правдико

Правдико

Виртуальное казино Vavada предлагает своим посетителям множество азартных игр, включая популярные слоты, рулетку и покер, а также другие развлечения. Главные достоинства Vavada - это простота использования интерфейса и обширный ассортимент игровых автоматов. Казино Vavada привлекает пользователей разнообразием бонусов и акций. Необходимо помнить о потенциальных рисках, связанных с азартными играми, и важно играть ответственно, устанавливая разумные лимиты на ставки.

   

„Јас внимавам“ кампањата за поголема свесност и безбедност во сообраќајот

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Новата кампања „Јас внимавам“ на ОКТА во соработка со Министерството за внатрешни работи, е насочена кон зголемување на свесноста за подобрување на безбедноста во сообраќајот.

Секој месец ќе биде посветен на различна тема од сообраќајот со поддршка од голем број јавни личности а ќе има  и награди за совесните возачи.  Кампањата стартува со најчесто прекршуваното правило – учество во сообраќајот под дејство на алкохол

Дел од активностите на оваа кампања вклучува и донации на едукативни сообраќајни полигони, во повеќе од 15 основни училишта ширум земјава, изведување на театарски претстави на тема безбедноста во сообраќајот, а ќе бидат дистрибуирани и боенки со основните сообраќајни правила. Со ова директно ќе бидат вклучени и најмладите учесници во сообраќајот.

Министерство за внатрешни работи за потребите на оваа кампања  ги детектираше и ги посочи најголемиот број проблеми во сообраќајот и ќе ја  поддржат оваа кампања со сопствен ангажман во текот на одвивањето на сите активности.

Препорачуваме

Партнери на Правдико