Јавна расправа за измените на Законот за лекови и Законот за здраствена заштита | Правдико

Правдико

   

Јавна расправа за измените на Законот за лекови и Законот за здраствена заштита

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

lekovi-2Денеска со почеток во 12:30 на Фармацевскиот факултет во Скопје,  е закажана јавна расправа на која ќе се разговара за новите предлог измени на Законот за здраствена заштита и  Законот за лекови. На јавната расправа ќе присуствува и Министерот за здраство, Никола Тодоров.

Предлог измените за кои ќе се одржи јавната расправа можете да ги превземите тука :

1. Закон за здравствена заштита – предлог измени за јавна расправа

2. Закон за лекови – предлог измени за јавна расправа

Препорачуваме

Партнери на Правдико